Jak zachować dobra kondycję Twojego psa?

Posted by on Kwi 14, 2015 in Porady | 0 comments

Jak zachować dobra kondycję Twojego psaPodawanie psom odpowiedniego jedzenia pomoże im pozostać długo w jak najlepszym zdrowiu. Jeśli nasz pupil ma jakieś problemy, warto wybrać się do weterynarza, który zleci stosowanie specjalnej diety weterynaryjnej dedykowanej konkretnemu osobnikowi.

Dla kogo są diety weterynaryjne?

Diety weterynaryjne są polecane psom z różnego typu schorzeniami, miedzy innymi chorobami nerek, serca, wątroby, układu pokarmowego, a także z cukrzycą i wrażliwością pokarmową.
U niektórych psów, zmiana tradycyjnego pokarmu na dietę weterynaryjną jest wręcz koniecznością, ponieważ może zahamować rozwój choroby lub wyeliminować niepożądane skutki związane z dolegliwościami zdrowotnymi zwierzaka. Zdarza się, że dieta stosowana jest tylko przez określony czas, jednak czasami dieta weterynaryjna towarzyszy psu do końca życia. Jeśli nasz pies ma dietę weterynaryjną, musimy ściśle zalecać się do jej wytycznych. Nasza niesubordynacja w postaci wręczanych psu zakazanych łakoci może odbić się naszemu ulubieńcowi czkawką. Niektórzy właściciele widząc poprawę stanu zdrowia psa zaczynają podawać mu resztki ze stołu albo słodycze, które zaszkodzą psu i zniweczą dotychczasowe efekty naszych działań.

Ważne przykłady diet weterynaryjnych

Ojcem dietetyki weterynaryjnej był amerykański lekarz weterynarii, Mark Morris. To on jako pierwszy wdrożył zmodyfikowaną dietę w schemat terapeutyczny leczenia cierpiącego na schorzenie nerek owczarka niemieckiego o imieniu Buddy. Inspirując się pozytywnym efektem wdrożonej przez niego metody leczenia, założono szkołę tresury psów „The Seeing Eye Association”. Doktor Morris zastosował specjalnie skomponowaną dietę, która została potem nazwana Prescription Diet™ k/d™. Istotą diety było usunięcie nadmiernej zawartość białek, minerałów i soli odpowiedzialnych za chorobę psa. Zmodyfikowany pokarm okazał się niezwykle skuteczny. Z kolei dieta Hill’sTM Prescription DietTM j/dTM powstała dla psów z zapaleniem kostno- stawowym, które zaczęły poruszać się sprawniej i z mniejszym bólem, zaś dzięki Hill’sTM Prescription DietTM z/dTM psy z nadwrażliwością pokarmową lub silną alergia pokarmową mogły bezpiecznie i zdrowo się odżywiać.

Odpowiednia dieta weterynaryjna pozwoli każdemu psu, nawet temu borykającemu się z poważnymi i przewlekłymi schorzeniami, odżywiać się w sposób zdrowy, a równocześnie pełnowartościowy. Przy okazji, pokarm ten pozwoli załagodzić chorobę i poprawić jakość i długość życia naszego czworonożnego przyjaciela.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *